Нешич: Искам да развиваме наши момичета, както го прави при мъжете Ники Желязков
На пресконференция днес официално бе представен новият наставник на дамския ни тим Драган Нешич.
В нея участие взе и старши треньорът Николай Желязков, под чието ръководство в последните 2 години и половина "Левски София" стана 3 пъти шампион, спечели 3 Суперкупи и 1 Купа на България.
"Ясно е, че "Марица е основният фактор в българското първенство, но ние искаме да се превърнем в това, което представлява този отбор. Със сигурност ще искаме да гоним нашите си цели - титли и успехи, но преди всичко искам да развиваме нашите млади състезателки в школата, както прави Ники Желязков при мъжете и това дава резултати.
Много неща трябва да се променят, но и не чак толкова, защото в "Левски София" има прекрасни условия за подготовка и въобще за цялостен процес. Със сигурност ще има нови допълнения в отбора, но не прекалено много.
Ще залагаме на момичетата от школата. Възнамеряваме да привлечем 2 чужденки. Ще видим дали това ще бъде достатъчно да се борим с "Марица", който е изключително конкурентноспособен отбор. Да не забравяме обаче ЦСКА, "Славия" и ЦПВК", заяви Нешич.
А ето какво сподели Николай Желязков:
"Изключително съм доволен от това, което направихме като селекция. Според мен оформихме отбор, който догодина ще бъде по-силен от тазгодишния, независимо от това, че Стоил Палев и Дамян Колев ни напускат, за да продължат кариерата си в чужбина. Смятам, че ще имаме качествени попълнения и хора, които имат капацитета и възможностите да ги заменят.
Ще бъде даван шанс и някои от младите, които се изявиха много добре в първенството. Такъв бе случаят с Адриан Ганев във втория мач от финалната серия срещу "Нефтохимик". Ще бъде давани шансове и на други за изяви. Така че, съм оптимистично настроен за следващата година. Целите в "Левски" винаги са били да се развиват състезателите от школата ще продължим в този дух.
Надявам се всички да са здрави, защото предстоят няколко неща. Ники Николаев и Гордан Люцканов ще претърпят хирургически интервенции, за да бъдат напълно готови за следващия сезон. Ники на практика пропусна първия полусезон, а във втория беше на 30-40% от възможностите си в тренировъчния процес, но е състезател, на когото ще разчитам.
На Гордан трябва да му оправят проблем в коляното, но това са нормални неща. Пак ще кажа, че съм оптимистично настроен и съм уверен, че догодина "Левски" ще играе един много силен волейбол."